Burak Kızıldaş

Burak Kızıldaş HocaefendiBurak Kızıldaş Hoca, 1991 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. SADEM medresesinin kurucusu olan Burak Kızıldaş Hoca lise yıllarında Necip Fazıl Kısakürek külliyatı ile haşır neşir olur. Necip Fazık Kısakürek’in kitaplarından etkilenerek hayata bakış açısı değişen Burak Kızıldaş Hoca bu durumdan çok etkilenir. Liseden mezun olduktan sonra ise Mahmut Efendi’nin talebesi olur.

Lise eğitimi bittikten sonra üniversite imtihanına girer ve daha sonra aldığı üniversite puanı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanır. Burak Kızıldaş Hoca üniversiteyi kazansa da üniversiteye kayıt yaptırmaz. Burak Kızıldaş Hoca üniversite okumak yerine medrese eğitimi almayı seçmiştir. Üniversiteye kayıt yaptırmamasında ise Mahmut Efendi’nin etkisi büyük olur.

Burak Kızıldaş Hoca medrese eğitimini aldığı dönemde aynı zamanda İLİTAM ile İlahiyat Bölümünü tamamlamıştır. Bu eğitim çalışmaları sayesinde hem İLİTAM kanalı ile okuduğu İlahiyat Bölümünü bitirmiş hem de medrese eğitimi almıştır. Hem ilahiyat öğrencilerine hem de medrese öğrencilerine müderrislik yapmaktadır.

Kızıldaş Hoca aynı zamanda kitap tertip etmekten de geri kalmamıştır. Gerçekleştirdiği çalışmalar ile iki adet kitap yayınlamıştır. SADEM medresesi için 2014 yılının sonlarında kendi ilim faaliyetlerinde bulunan Kızıldaş Hoca verdiği ilim etkinliklerini yatılı bir düzene aktarmak istemiştir. 2016 yılında resmi olarak medresenin faaliyetlerine başlaması için gerekli atılımları başlatmış ve günümüzde kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. Şuanda SADEM’de medrese öğrencilerine İslami İlimler Eğitimi vermektedir.