Faaliyetlerimiz

SADEM Eğitim Merkezi olarak faaliyetlerimizi büyük bir özen ve şevkle sürdürmekteyiz. Öncelikle olarak eğitim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Eğitim çalışmalarımız medrese alt yapısı ile sürdürülmektedir. Medresemiz İslami ilimler üzerinde kurulu, İsmailağa Cemaatinin klasik müfredatına uyarak eğitimlerini sürdürmektedir. İslam ışığında daha kaliteli insanlar insan yetiştirmek için yürüttüğümüz çalışmalarımız özenle yürütülmektedir.

SADEM medrese eğitimlerinin yanı sıra çeşitli yardım çalışmalarında da aktif olarak rol almaktadır. Yurtiçi yardımlarımız ile çevremize de faydalı bir topluluk olarak birçok konuda insanlığa yardımlar ulaştırmaktayız. Yurtiçi yardımlarımızda çevremizde bulunan ve yardıma ihtiyacı olanların tespit edilmesi ve yardımların ulaştırılması ile ihtiyaç sahiplerinin mutlu olması için çalışmalar düzenlenmektedir.

Yardımlarımız aynı zamanda yurtdışına da ulaştırılmaktadır. Özellikle su  kuyusu açma konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile Afrika’da yaşanılan su sorunlarına çözümler üretilmektedir. Diğer taraftan Kurban Bayram’ı nedeni ile kurban yardımları yurtdışındaki Müslüman kardeşlerimize ulaştırılarak bayramın sadece kendi bölgemizde değil dünyanın her bir yerinde yaşanması için çalışmalar yürütmekteyiz.

Faaliyetlerimiz arasında verdiğimiz dini sohbetlerde vardır. Dini bilgilerin herkese ulaştırılması için çabalarımız her zaman sürmektedir. Bu nedenle çeşitli zamanlarda gerçekleştirilen sohbet programlarımız ile insanların İslam ışığında aydınlanması amaçlanmaktadır.

SADEM bu faaliyetlerini büyük bir özen ve kararlılık ile yürüterek en iyi şekilde faaliyetlerini sürdürmek için bütün imkanlarını seferber etmektedir. Günümüzün güncel sorunlarına hızlı bir şekilde ilaç olmak ve geleceğe daha kaliteli insanlar yetiştirmek için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.