İlmi Yardımlar

İlim İslam Aleminin en çok önem verdiği değerlerden biridir. Öyle ki Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem bir hadisinde “Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır.” (Müslim, Zikr 39. Ayrıca bk. Buhârî, İlim 10; Ebû Dâvûd, İlim 1) buyurmaktadır. Bu hadis ile amel edenler büyük müjdelere mazhar olmaktadır. Bu yolda ilerleyen SADEM ise İlmi Yardımlar konusunda çalışmalarına devam etmektedir.

İlmin çok önemli olması ve İslam ilmi ile haşır neşir olanların daha iyi bir ümmete sahip olmak için gerekli olması ile birçok proje yürütülmektedir. SADEM olarak yürüttüğümüz medrese çalışmalarımızda erken yaştan itibaren insanların çok iyi bir eğitim alması için gerekli olan eğitim çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.

SADEM bünyesinde gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra sizlerden gelen yardımlar ile de ilmi çalışmalara devam etmektedir. Gerçekleştirilen yardımlar ile hafız kardeşlerimizin burs ücretlerini karşılayarak onların hafız olma yolundaki yardımcılarından olabilir ve daha çok hafız kardeşimizin olması için destek olabilirsiniz.

Diğer ilmi yardımlarından biri olan Kur’an-ı Kerim kampanyası ile bağışlayacağınız yardımlar ile kutsal kitabımızın birçok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yurtdışında Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan Müslüman kardeşlerimize kitabımızı ulaştırarak yardımda bulunabilirsiniz. İlmi alanda medrese yardımları, İslami İlimler için kütüphane yardımları, medrese inşaatları gibi birçok alanda yardım ederek sizlerde İslam’ın daha iyi yaşanması için atılan bu adımlara destek olabilirsiniz.