SADEM’in kurulma amacı, İslam dininin daha iyi bir şekilde yaşanması, İslami ilimlere daha kolay ulaşımın sağlanması ve böylelikle gelecekte daha kaliteli bir İslam aleminin oluşması için eğitim çalışmalarını sürdürmektir. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerleyen medresemiz, zamanın ihtiyaçlarına cevap vererek eğitim kalitesini eski güçlü eğitim temelimiz ile ilerletmektedir. Böylelikle yüzyıllardır sıra gelen bu köklü medrese kültürünü sürdürmeyi amaçlamaktadır.

SADEM medrese eğitimi almak isteyen herkese eğitimlerini vermektedir. Kendini İslami ilimler konusunda geliştirmek isteyenler medrese eğitimlerimize katılarak kaliteli bir eğitim almakla beraber bu konuda kendini daha da geliştirerek hoca olama yolunda ilerleyebilmektedir.

Medrese eğitiminin kaliteli olması için birçok konuda özverili bir şekilde çalışılmaktadır. Medrese eğitimi alan öğrencilerin her ihtiyacı özenle düşünülerek karşılanmakta ve hem iyi bir eğitim alması hem de bu konuda uygun bir ortamda yaşam sürmesi sağlanmakta. Medrese eğitimlerimiz sonrasında ise öğrencilerin hoca, müezzin gibi alanlarda görev yapması içinde gerekli destekleri vermekteyiz.

Medrese eğitimlerimizin yanı sıra birçok yardım çalışmasına da katkıda bulunmaktayız. Hem çevremizde ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmakta hem de yurtdışında yardıma muhtaç olan Müslüman kardeşlerimize yardım ulaştırarak onların yanında olmaktayız.

Daha iyi bir topluma ulaşmanın yolu İslam’ı daha iyi yaşamaktır. Bunun bilincinde olan SADEM, her faaliyeti ile bu hedef için bir adım atmakta ve özverili bir şekilde bu faaliyetlerini sürdürmektedir.