SADEM Eğitim Merkezi olarak gayemiz sorumluluk bincine sahip ve kaliteli insanların toplumumuza kazandırılmasını sağlamaktır. Temel eğitim çalışmalarımızın yanı sıra sosyal alanda da insanların kendini geliştirmesi ve yararlı bir birey olması için önemli çalışmalarda bulunarak toplumun daha da yaşanılabilir bir yere dönüşmesi temel hedeflerimiz arasındadır.

Dünya üzerinde birçok yerde açlık, hastalık, savaş ve daha birçok kötü durum vakıfken, SADEM olarak bu yaralara merhem olmakta amaçlarımız arasında. Suya ulaşımın zor olduğu yerlerde su kuyuları, savaşın olduğu yerlerde her türlü ihtiyaca yönelik yardım çalışmaları, açlığın olduğu yerlerde gıda yardımları ve daha birçok yardım organizasyonu ile insanların sorunlarına ulaşmanın yanı sıra bu sorunların temelinden çözüme ulaşması da derneğimizin amaçları arasındadır.

Eğitim bir toplum için en önemli değerlerden biridir. Bu nedenle SADEM eğitim çalışmalarına çok önem vererek günümüz koşullarının ihtiyaçlarını karşılayıcı değerlerde eğitimlerini verir ve insanların en iyi eğitimi almasını amaçlar. Bu konuda İslam ilimleri medrese kültürü ile verilmektedir. Öğrencilerimizin kendilerini başka alanlarda da geliştirmesine destek olan medresemiz edebiyat ve tarih alanlarında da öğrencilerini destekleyerek kaliteli bir insanın sahip olması gereken bilgilere sahip olmasını amaçlar.

Hem eğitim hem de yardım çalışmalarımız ile kaliteli insanların yetişmesini amaçladığımız gibi bu sürede birçok yardım çalışması faaliyetini yürüterek ve destek vererek sadece kendimiz için değil çevremiz içinde yararlı bir olum olma yolunda ilerlemekteyiz.