Yurtdışı Yardımları

SADEM, medrese çalışmalarının yanı sıra çeşitli yardım faaliyetlerini de yürüterek insanlığa yararlı bir topluluk olma yolunda ilerliyor. Yurtdışı yardımlar ile dünya genelinde ihtiyaç duyan Müslüman vatandaşlara yardım ederek bir sosyal sorumluluğu yerine getiriyor. Dayanışmayı artırmak, Müslümanların dünya üzerinde birlikte olduğunu göstermek ve alan el ile veren eli birleştirmek için yurtdışı yardım çalışmaları yapılmaktadır.

Yurtdışı yardım çalışmalarında kurban bağışı faaliyetlerimiz ile yurtdışına kurban bağışı yapmak isteyen kardeşlerimize ön ayak olmaktayız. İslam dünyasının bayramı olan ve yoksullar zengini buluşturan Kurban Bayramı’nda yardım etmekte çok önemli bir ibadettir. Bu konuda eğer yurtdışında ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerimize kurban bağışlamak isterseniz yurtdışı yardımlarımıza katılabilirsiniz.

Bilindiği gibi Afrika’da yaşayan Müslüman kardeşlerimiz su sorunu yaşamaktadır. Son yıllarda yapılan atılımlar ile Afrika’da su kuyuları açılmakta ve Afrika’daki köylerin su sorunlarının aşılması için büyük çaba sarf edilmektedir. Sizlerde yurtdışı yardımlarımızdan olan su kuyusu açma faaliyetlerine katılarak bir su kuyusu da siz açabilirsiniz.

Faaliyetlerimizde birçok yardım kampanyasına katılım sağlanmaktadır. Özellikle dünya üzerinde doğal afetler veya farklı nedenlerden kaynaklı acil yardım ihtiyaçları oluştuğunda bu konuda yardım etmek isteyenlerin yardımlarını acil ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak yardımlaşma konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Sizlerde hem ülkemizde bulunan Müslüman kardeşlerimize hem de yurtdışında bulunan Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmak istiyorsanız yardım kampanyalarımıza katılarak bu sevaba sizlerde ortak olabilirsiniz.